Hajdarowicz dla press.pl: „Rzeczpospolitą” pilnie sprzedam!

17.07.2021

W wywiadzie dla portalu press.pl Grzegorz Hajdarowicz przedstawia – ze swojej perspektywy – kulisy konfliktu ze Zbigniewem Jakubasem o 5 mln złotych, którego wezwał do przyznania się do błędu i do „wycofania z absurdalnego konfliktu, który wywołał”. „Samotnie bronię się przed człowiekiem, którego główne biznesy zależą skarbu państwa” – powiedział.

Dodał, że w 2018 roku namawiał Jakubasa „żeby został mniejszościowym akcjonariuszem “Rzeczpospolitej” na poziomie 10-20 proc.”, ale ten nie skorzystał z oferty.

Hajdarowicz poinformował, że prowadzi rozmowy na temat sprzedaży akcji Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej”. Nie wykluczył ich sprzedaży którejś ze spółek Skarbu Państwa.

Całość czytaj tu: https://www.press.pl/tresc/66604,pzu-albo-murdoch—rozmowa-z-grzegorzem-hajdarowiczem_-wlascicielem—-rzeczpospolitej

Wywiad ten doczekał się riposty ze strony Jacka Taźbirka, prezesa CNT S.A.:
https://businessinsider.com.pl/oswiadczenie-w-sprawie-sporu-pomiedzy-cnt-sa-spolka-komandytowa-a-spolka-kci-sa/nkj5ztl

Poniżej przedstawiamy komentarz Piotra Szczęsnego do treści wywiadu z Grzegorzem Hajdarowiczem:

Spór Hajdarowicza ze spółką CNT nie ma charakteru politycznego, chociaż Hajdarowicz takim usiłuje go sprzedać, najpewniej mając w tym określony interes. Hajdarowiczowi zależy pilnie na sprzedaży Gremi Media. Albo ma kłopoty z płynnością z uwagi na niepowodzenie interesów w Brazylii albo chce dokonać ewakuacji reszty swojego majątku za granicę, poza jurysdykcję państwa polskiego. Albo też przyczyną jest jedno i drugie. Jednak im bardziej ktoś chce sprzedać, tym cena będzie niższa.
Zbigniew Jakubas na swoje szczęście nie przyjął propozycji bycia mniejszościowym akcjonariuszem u Hajdarowicza. Inaczej mógłby podzielić los tych, którzy akcjonariuszami mniejszościowymi u Hajdarowicza już byli lub nadal są. Eurofaktor, Jupiter, KCI, Dragmor czy KCI Park Technologiczny Krowodrza – wszystkie te przypadki potwierdzają, że byłaby to zła decyzja.
Forum akcjonariuszy spółki KCI