Hajdarowicz: Nie prowadzę działalności przestępczej

4.03.2018

W dniu 27 lutego 2018 Grzegorz Hajdarowicz opublikował na stronach internetowych KCI S.A informację w odpowiedzi na „list otwarty” Piotra Szczęsnego.

http://www.kci.pl/images/informacja_o_umorzeniu_sledztwa.pdf

Grzegorz Hajdarowicz oświadczył w liście, że „nie prowadzi działalności przestępczej tylko biznesową”. Oprócz tego podał zestawienie kilku z dotychczasowych sporów prawnych, które prowadził z akcjonariuszami mniejszościowymi swoich spółek. Zestawienie to zawiera błędy i jest mocno wybiórcze – nie zawiera spraw, które przegrał. Szczegółowo do tego zestawienia i do całego listu Grzegorza Hajdarowicza odnosić się tym razem nie będziemy, bowiem list ten nie zawiera nowych, rzeczowych treści a jedynie powtarza poprzednie oskarżenia i inwektywy. Będziemy za to informować o wynikach obecnie prowadzonych postępowań sądowych. Przypominamy, że najbliższe istotne rozstrzygnięcie powinno zapaść w lipcu 2018 (sprawa przejścia KCI na alternatywną platformę obrotu NewConnect).

„Twierdzenia Hajdarowicza jakoby za naszą inicjatywą stał tylko jeden człowiek czy jakaś niewielka grupka niezadowolonych są nieprawdziwe”. – mówi Marek Ruman. – „My, akcjonariusze Gremi Inwestycje (dawnego KCI PTK), jesteśmy grupą prawie osiemdziesięciu osób, przekonanych że tak dalej być nie może.” I dodaje: „Do rzekomych ustaleń Prokuratury Rejonowej jakoby działania Grzegorza Hajdarowicza realizowane były w sposób profesjonalny nie jesteśmy w stanie się odnieść. Będziemy sprawdzać czy prokuratura w istocie doszła do takich wniosków, a jeśli tak to na jakiej podstawie”.

Forum akcjonariuszy spółki KCI