Portal bankier.pl komentuje porażkę Hajdarowicza w sprawie delistingu KCI

17.09.2020

Portal bankier.pl skomentował dzisiaj odwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia KCI celem przyjęcia uchwały delistingowej jako porażkę Grzegorza Hajdarowicza „w przedbiegach”.

Więcej czytaj tu:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Hajdarowicz-przegrywa-w-przedbiegach-7963530.html

Bankier.pl przywołuje wyjaśnienia ze strony prywatnej spółki Grzegorza Hajdarowicza Gremi International S.a.r.l., że zgromadzenie odwołano jakoby z powodu „wystąpienia istotnych ryzyk prawno-logistycznych, uniemożliwiających uczestnictwo przedstawicieli akcjonariusza w Walnym Zgromadzeniu Spółki, spowodowane m.in. stanem pandemii zakaźnej choroby COVID-19” określono jako kuriozalne. „O koronawirusie przedstawiciele Gremi raczej wiedzieli w sierpniu (chyba że żyją w bańce), więc nie jest to sprawa, która nagle spadła z nieba i pokrzyżowała plany. Zresztą walne spółki w czerwcu jakoś się odbyło, a przecież i wówczas byliśmy „w pandemii”. Walne bez przeszkód odbywają się też w innych spółkach i nie jest to nic nadzwyczajnego w dobie pandemii. Tłumaczenie się pandemią wygląda na zwykłą wymówkę i jak wskazują akcjonariusze mniejszościowi tak właśnie jest.”

Przypomnijmy, że zgromadzenie zostało odwołane 1 dzień po tym jak spółka KCI otrzymała z KDPW listę akcjonariuszy, którzy zarejestrowali się na zgromadzenie. Grzegorz Hajdarowicz zorientował się wówczas, że nie ma 90% głosów koniecznych do przegłosowania uchwały delistingowej. Dlatego jako pretekst odwołania zgromadzenia podał epidemię koronawirusa.

Forum akcjonariuszy spółki KCI