Portal bankier.pl o wezwaniu na akcje KCI S.A., o „strategii inwestycyjnej” KCI S.A. i o naszej stronie internetowej

30.06.2020

W dniu 30 czerwca 2020 portal bankier.pl poinformował o kontrowersyjnym wezwaniu na akcje kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza spółki publicznej KCI S.A.:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kontrowersyjne-wezwanie-na-akcje-KCI-7914777.html

W publikacji zwrócono uwagę, że cena akcji KCI drastycznie odbiega od wartości księgowej akcji:„Przed majowym skokiem za złotówkę wartości księgowej firmy (aktywa pomniejszone o zobowiązania) płacono na giełdzie ledwie 11 groszy. Spółka na rynku była zatem warta 10-krotnie mniej niż w księgach. Nawet po rajdzie za złotówkę wartości księgowej KCI płaci się na rynku ledwie 18 groszy. I oczywiście, wyceny księgowej nigdy nie można wprost przekładać na wycenę rynkową, ale w przypadku KCI mowa o skrajnym niedowartościowaniu. Dla WIG-u średnia wynosi 1,04 zł za 1 zł wartości księgowej. Albo zatem coś nie tak jest z księgami (wartości są zawyżone), albo cena rynkowa jest zaniżona i nie odpowiada rzeczywistej wartości spółki.”

Poinformowano także o tzw. „strategii inwestycyjnej” KCI: „Najpierw pod strategię podciągano walkę z pomówieniami, mającą na celu „ochronę interesów i dobrego imienia członków grupy kapitałowej KCI SA”. Następnie pod strategię inwestycyjną podciągnięto także rekomendację zdjęcia spółki z GPW.”

Poinformowano o naszej stronie internetowej która „zrzesza przeciwników polityki stojącego za Gremi International Grzegorza Hajdarowicza”.

Forum akcjonariuszy spółki KCI