Portal money.pl o awanturach Hajdarowicza i jego problemach finansowych

2.08.2021

W dniu 1 sierpnia 2021 portal money.pl opublikował artykuł, w którym opisał konflikt na linii Hajdarowicz-Jakubas. Wspomniano także o długotrwałym konflikcie pomiędzy Grzegorzem Hajdarowiczem a akcjonariuszami mniejszościowymi jego spółek, a nawet – co nowe – o sporach Hajdarowicza ze Stanisławem Tyczyńskim. Hajdarowicz jest winien Tyczyńskiemu 800 tys. zł, na co jest już sądowy tytuł egzekucyjny. Jednak „Hajdarowicz twierdzi, że to bzdura” – zdaniem Hajdarowicza to Tyczyński jest mu winien 10 milionów złotych.

Z treści artykułu wynika, że Hajdarowicz ma kłopoty finansowe, co jest związane z problemami w realizacji jego przedsięwzięć deweloperskich w Brazylii. Stąd usilnie próbuje sprzedać „Rzeczpospolitą”, komukolwiek kto zechce ją kupić, wliczając w to państwowe spółki, chociaż oficjalnie kreuje się na obrońcę niezależnych mediów przed zakusami obecnej władzy. Uprawdopodabnia to tezę, że Hajdarowicz będzie chciał przetransferować pieniądze uzyskane przez KCI z ewentualnej sprzedaży wydawnictwa do Brazylii, jako „pożyczkę”.

Jednak oczekiwana przez niego cena 200 milionów złotych (prawdopodobnie chodzi o posiadany przez KCI S.A. pakiet akcji Gremi Media S.A.) jest nierealna. „Zdaniem ekspertów na taką kwotę nie ma szans.” – czytamy w publikacji – „W praktyce wartość „Rzeczpospolitej” (i „Parkietu”, który należy traktować jako dodatek do znanego dziennika, nieprezentujący samodzielnie istotnej wartości) należy szacować na podstawie wyceny KCI, która podlega normalnym giełdowym regułom.”

Fragment publikacji dotyczy obecnego stanu jednego z innych interesów Hajdarowicza: kopuł dawnego studia filmowego w Alwernii przy autostradzie A4: „W „kopułkach” zaś nie powstanie rodzime Hollywood. Ich teren można wynajmować na organizowanie konferencji i innych wydarzeń.”

Z treści publikacji wynika również, że dziennik „Rzeczpospolita” aktywnie wspiera interesy swojego właściciela, oczerniając jego przeciwników.

Poniżej podajemy link do pełnego tekstu publikacji:
https://www.money.pl/gospodarka/wojna-dwoch-grubych-ryb-6667582259743648a.html

Forum akcjonariuszy spółki KCI