Hajdarowicz dla Interii: mam znajomości w Waszyngtonie, a nawet w Białym Domu

28.01.2021

Grzegorz Hajdarowicz udzielił wywiadu dla portalu Interia, w którym odniósł się do obecnego konfliktu z należącą do Zbigniewa Jakubasa spółką CNT i wynikającego stąd zabezpieczenia majątku KCI przez komornika. Hajdarowicz uznaje roszczenie CNT za „wyimaginowane”. Ma ono rzekomo wynikać z aktu notarialnego sprzedaży działki przez KCI na rzecz CNT za ponad 60 mln zł. Według Hajdarowicza spółka KCI zapłaciła spółce CNT 5,4 mln zł pod przymusem i dlatego dochodzi od CNT zwrotu tej kwoty. Zabezpieczenie majątku KCI było według niego próbą przejęcia aktywów medialnych tej spółki, dlatego upublicznił temat.

Hajdarowicz oznajmił, że jego sprawie już interweniują „amerykańscy akcjonariusze z Gremi Media” zaniepokojeni takim traktowaniem go przez sądy. I ostrzega:„Jeden z członków rady nadzorczej Gremi Media był naczelnym „The Washington Post”, więc zna sporo znaczących ludzi w Waszyngtonie, nawet obecnego lokatora Białego Domu”, dając w ten sposób do zrozumienia, że można oczekiwać interwencji nawet prezydenta USA Joe Biden’a.

Całość czytaj tu: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-grzegorz-hajdarowicz-tej-sprawy-nie-da-sie-zamiesc-pod-dywan,nId,5013234

Forum akcjonariuszy spółki KCI